Зима і найросповсюдженіші хвороби тварин

      З приходом нового року нагадуємо про важливість захисту здоров'я домашніх улюбленців. Зимовий період може бути непростим часом для тварин, тому важливо бути підготовленими і знати про найпоширеніші хвороби, з якими можуть стикатися ваші улюбленці.



1. Гіпотермія та обмороження. Довге перебування на холоді може бути дуже небезпечним для тварин. Гіпотермія виникає, коли температура тіла тварини падає нижче нормальної. Симптоми можуть включати слабкість, тремтіння, повільне дихання та навіть втрату свідомості. Щоб уникнути цього, переконайтеся, що Ваш улюбленець має доступ до теплого, затишного місця для відпочинку. Обмороження може пошкодити тканини лап, вух або хвоста. Після прогулянки завжди оглядайте свого улюбленця на наявність обморожень і при необхідності звертайтеся до вет.лікаря. ВИКОРИСТОВУЙТЕ ОДЯГ ДЛЯ ТВАРИН.




2. Респіраторні інфекції. Тварини як і люди можуть захворіти на застуду або грип. Симптоми респіраторних інфекцій у тварин можуть включати кашель, чхання, утруднене дихання, виділення з носа або очей, і навіть підвищення температури. Щоб знизити ризик захворювання, уникайте контакту з хворими тваринами та забезпечуйте свого улюбленця добре провітрюваними, але теплими умовами проживання.



3. Артрит. Холодна погода може сильно впливати на тварин, які страждають від артриту або інших проблем з суглобами. Хронічність та нестача вітамінів загострює стан тварини. Власники можуть помітити, що їх улюбленці стають менш активними або скованими в рухах. Для полегшення симптомів артриту можна використовувати теплі підстилки для сну, масаж, а також регулярні (але не надто інтенсивні) прогулянки, щоб підтримувати рухливість суглобів. Консультація з ветеринаром щодо спеціальних добавок або медикаментів також може бути корисною.





4. Захворювання шкіри. Сухе повітря в приміщеннях з опаленням іноді може призвести до сухості та подразнення шкіри у тварин. Це може викликати свербіж, почервоніння та навіть тріщини на шкірі. Для запобігання цим проблемам використовуйте спеціальні зволожувальні шампуні та бальзами для шерсті, а також забезпечуйте достатню вологість в приміщенні.


5. Гастроентерологія. Під час свят власники часто хочуть побалувати своїх улюбленців частуваннями зі святкового столу, але це може призвести до розладів травлення. Неправильне харчування може викликати блювання, діарею або запори. Завжди стежте за раціоном вашого улюбленця, уникайте годування жирними, гострими або солодкими продуктами, і не забувайте про свіжу воду.


6. Авітаміноз. В зимовий період тварини можуть потребувати додаткових вітамінів та мінералів для підтримання імунітету та загального здоров'я. Важливо забезпечити тварин необхідними поживними речовинами, особливо якщо вони перебувають на спеціальній дієті або мають індивідуальні потреби.

Чому вітамінів не вистачає взимку? Взимку зменшується кількість свіжих продуктів у раціоні тварин, що може призвести до дефіциту вітамінів та мінералів. Крім того, холодна погода та короткі дні впливають на виробництво вітаміну D, який синтезується під впливом сонячного світла. Недостатня кількість вітамінів може послабити імунну систему тварин, роблячи їх більш вразливими до інфекцій та захворювань. Тому важливо забезпечити балансоване харчування та додаткові вітамінні добавки, особливо в зимовий період. Консультація з ветеринаром допоможе визначити, які саме добавки можуть бути корисними для вашого улюбленця.


Турбуйтеся про здоров'я своїх домашніх улюбленців, особливо в зимовий період, і вони віддячать Вам своїм безмежним коханням та відданістю. 🌟


Всім миру і добра!!!

ветлікар Носарєва Катерина

vetveles.net





Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Особливості утримання домашніх гризунів

Укус бджоли: небезпеки для домашніх тварин

ПРОДУКТИ, які не варто давати домашнім тваринам